czech David Thewlis site
Články David Thewlis o své roli v HP ze serveru x.unas.cz
Pár slov Davida Thewlise o jeho roli ve Vězni z Azkabanu.
"Před dvěma týdny jsem byl oblečený v růžovém trikotu a 3 chlápci na mě patlali Niveu." Bylo to jen pro zábavu? "Ne, byla to součást castingu na Harryho Pottera. Hraju profesora Lucase (pozn. Charlotty - pravděpodobně se trochu seknul, ne?) a myslím, že je to skvělá věc, protože se na to určitě bude koukat spousta dětí. Když dětem řeknete, že nikdy neví, co budu dělat, zaskočí je to. A když řeknu, že se na mě mohou přijít podívat na plac Harryho Pottera, zastaví se jim dech. To za to stojí."

Davidova nová role
David bude hrát v novém zpracování románu Ridleyho Scotta Kingdom of Heaven (Království nebeské), odehrávajícím se ve 12. století. Bude hrát kněze jménem Hospitaller, spolu s Orlandem Bloomem a Liamem Neesonem. Natáčení začíná v lednu a bude se natáčet ve Španělsku a Maroku.

Timeline
Davidův nejnovější film Timeline měl premiéru 26. listopadu. Hraje v něm také Davidova přítelkyně Anna. Film vypráví o skupince studentů archeologie, kteří jsou nalákáni do pasti ve Francii 14. století během pátrání po jejich profesorovi, který cestuje časem. Film byl natočen podle románu Michaela Crichtona.

Stěhuje se? Z Thepeople.com
Anna Frielová se údajně stěhuje do Hollywoodu a přirozeně s sebou bere svého přítele Davida Thewlise. Prý to bude dobré pro její kariéru.

Článek z news.bbc.co.uk:
Herec David Thewlis, který hraje profesora Lupina v novém filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu, vyhnal Mudly od svého domu.
Známý britský herec si na zahradu postavil ceduli, která má zepředu nápis "Zákaz vstupu mudlům" a zezadu "Zde se hraje Famfrpál". Herec prohlásil: "A teď, když půjdou okolo děti, uvěří, že jsem opravdu profesor Lupin."

Z www.thesun.co.uk
Vlkodlaka hraje člověk?
Podle anglického deníku The Sun je David Thewlis ve své roli vlkodlaka Remuse Lupina natolik přesvědčivý, že se šéfové studia Warner Bros údajně obávali, aby film nebyl pro menší diváky příliš strašidelný.
Remus Lupin vyděsí Harryho a jeho přátele, když se v jedné scéně za úplňku začne měnit ve vlkodlaka. Výraz jeho tváře se úplně změní a začne se svíjet v podivných křečích. V té chvíli na místo herce nastoupí kaskadér a začne pobíhat okolo v kostýmu ohromného vlkodlaka.
Thewlisova přítelkyně k tomu řekla: „Režisérovi se to zdálo příliš děsivé – ale nakonec scénu ponechali.“